چرا باید با قفل های قدیمی خداحافظی کنیم!

چرا باید با قفل های قدیمی خداحافظی کنیم! ، اگر به آمارها در سال اخیر دقت شود، مشخص می شود که میزان درصد سرقت از محل کار، ساختمان مسکونی و دیگر موارد، در حال افزایش می باشد.

بهترین کار برای افزایش سطح امنیت و ایجاد یک فضای امن، بهره گیری ازدستگیره دیجیتالی و یا قفل دیجیتالی می باشد.

این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که هر کدام از آن ها دارای مدل های بسیار متعددی می باشند که هرکدام برای مکان های خاصی طراحی شده اند. قفل اثر انگشتی برای مثال، بیشتر برای ادارات با تعداد افراد کم کورد استفاده قرار می گیرد.

اما مهمترین سوالی که ممکن است در این موضوع بوجود بیاید این است که چه نوع (مدل) قفل دیجیتالی و یا دستگیره دیجیتالی مناسب می باشد؟

۲ دلیل اصلی در استفاده کردن از قفل دیجیتالی

دو دلیل اصلی برای استفاده کردن از قفل دیجیتالی نسبت به نوع سنتی آن وجود دارد که عبارت است از:

امنیت مهمترین عامل در بهره مندی از قفل دیجیتالی

تا به امروز افراد زیادی از دستگیره های سنتی استفاده می کنند. اما کافی است به این سوال توجه شود اگر شرایطی که کلید بر حسب اتفاق گم شود، چه اتفاقی می افتد؟ اگر تحت هیچ شرایطی کلید پیدا نشود، تنها راه باز کردن قفل، تعویض آن می باشد. اما استفاده از قفل دیجیتالی و یا دستگیره دیجیتالی با توجه بیشتر شدن مشکلات ناشی از امنیت، افزایش یافته است.

بعضی از این قفل ها قابلیت استفاده کردن از وای فای و همچنین بلوتوث را در اختیار کاربران قرار می دهند.

عامل دوم: راحتی در استفاده
انواع مختلفی از این قفل ها موجود می باشد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی را دارند. قفل اثر انگشتی، کارتی (RFID)، رمزی و موارد این چنینی. هنگام استفاده از قفل اثر انگشتی تنها کاری که لازم است انجام شود، قرار دادن انگشت بر روی صفحه نمایش قفل می باشد. با استفاده از قفل اثر انگشتی، دیگر استرس فراموشی کلید و یا از یاد رفتن رمز دیگر وجود ندارد.
نحوه انتخاب بهترین نوع قفل و دستگیره دیجیتالی
قبل از اینکه اقدام به خرید قفل های هوشمند متناسب با نوع محل شود، باید به یکسری نکات مهم توجه کرد. این موارد سنجیدن وضعیت درب محل

بیشتر دستگیره و قفل های دیجیتال، قابلیت نصب شدن بر روی هر درب ورودیی را دارند. اما با این حال باید از حالت درب اطلاع کسب کرد. به عنوان نمونه، در شرایطی که درب مورد نظر از چارچوب و قالب اصلی خود خارج شده باشد، باعث بوجود آمدن تداخل در نحوه عملکرد قفل می شود.

یکی از اقداماتی که قبل از نصب کردن قفل های دیجیتال باید شود، رگلاژ کردن درب می باشد تا در نصب مشکلی پیش نیاید.

قیمت دستگیره دیجیتالی

به هر حال هزینه نقش مهمی را در زندگی روزمره هر شخصی بازی می کند. در سال های اخیر انواع مختلفی از قفل های دیجیتالی تولید شده است و برای ساخت آن ها از مواد مختلفی استفاده شده است.

برای مثال قفل اثر انگشتی که تولید می شود، علاوه قابلیت اسکن اثر انگشت، ممکن است دارای ویژگی اتصال به اینترنت و سیستم های هشدار دهنده

یکی از اصلی ترین ویژگی های قفل و دستگیره دیجیتالی، همین مورد می باشد و بهتر است مدلی که خریداری می شود، این قابلیت را داشته باشد.

چرا باید با قفل های قدیمی خداحافظی کنیم!
نکات حساس در استفاده از قفل دیجیتال
شناسایی نشدن fingerprint در قفل اثر انگشتی

با توجه به ویژگی های بافت پوستی انسان، در شرایط سرد و گرم، پوست انسان دچار انبساط و انقباض می شود. این یعنی اینکه برای شناسایی اثر انگشت ممکن است مشکلاتی بوجود آید.

برای مثال در فصول سرد سال باید کمی صبر کرد تا دمای بدن به حالت طبیعی برسد و قفل بتواند دما را شناسایی کند.

فراموشی رمز عبور

باید به این موضوع مهم توجه داشت که، وقتی رمز قفل وارد می شود، به علت چربی پوست، ممکن است جای اثر انگشت بر روی قفل باقی بماند. برای همین ممکن است از سطح امنیت آن کاسته شود. بعضی از قفل های دیجیتالی وجود دارند که پس از وارد کردن رمز، برای بار دوم، جایگشت اعداد تغییر می کند و از امنیت آن دیگر کم نمی شود.

جمع بندی

با توجه به تمامی نکات و موارد گفته شده در خرید و نحوه انتخاب انواع قفل دیجیتال، میزان سختی و پیچیدگی این موضوع بیش از پیش مشخص می شود. برای تهیه انواع قفل دیجیتال باید به شرکتی مراجعه کرد که دارای یکسری ویژگی های منحصر به فرد می باشد. برای مثال خدمات پس از فروش و ضمانت اجناس دو مورد مهم از ویژگی های یک شرکت معتبر می باشد.

چرا باید با قفل های قدیمی خداحافظی کنیم!
BNBGATE

شما میتوانید در سایت BNBGATE انواع قفل های دیجیتالی را مشاهده کنید و برای خرید ، خدمات و مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

منبع: isna.ir

مطالب مرتبط:

قفل های دیجیتالی و جلوگیری از سرقت منازل

بهترین روش جلوگیری از سرقت خودرو

تاریخچه به وجودآمدن دزدگیر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست