سرقت به معنی استفاده یا ربودن از اموال دیگری بدون اجازه و اطلاع صاحب مال

  حال سرقت انواع مختلفی دارد و روشهای متفاوت سرقت از منزل ، مغازه ، سرقت خودرو یا سرقت از اجناس خودرو ، سرقت اطلاعات ، سرقت از بانک ها و موسسات مالی سرقت از فروشگاه های زنجیره و سرقت های مختلف . . . و یا سرقت های مسلحانه و سازمان یافته با پیشرفت علم و دانش و بهره گیری از آن سرقت ها پیچیده تر شد برای همین موضوع شرکتها و سازمان های زیادی دست به کار شدن که تجهیزاتی را تولید کنند برای جلوگیری و پیشگیری و سخت کردن عمل سرقت به انواع مختلف مثلا دوربین های مدار بسته ، انواع چشم های الکترونیک و انواع دزد گیر های حسی ، گرمایی و … انواع دزد گیر های اتومبیل یا سیستم های حفاظتی برای منزل یا محیط های تجاری همه این پیشرفت های است که باعث سخت و سخت تر شدن مسئله سرقت برای سارقین ولی با این وجود نوآوری سارقین و خطا های انواع دزدگیر و استفاده نکردن بعضی ها از دزدگیرها باعث نشده که امار سرقت به صفر نرسد ولی آمار و تجربه نشان می دهد که سارقین همیشه همه جوانب را مشاهده می کند و معمولا به سراغ مکان ها و محیط های می روند که دارای سیستم های حفاظتی نمی باشند یا به روز نمی باشد امکانات آنها یا دارای ایرادات و اشکالات می باشد . یعنی به زبان ساده سرقت بیشتر از محل های انجام می شود که ریسک کمتر و احتمال دستگیری کمتری دارد .

در این مقاله بیشتر در مورد دزدگیر فروشگاهی صحبت می شود که از سه نوع مختلف تشکیل شده است RF. AM .EM  به طور اجمالی تعریف دزدگیر فروشگاهی یا گیت فروشگاهی تشکیل شده از یک یا دو یا چند آنتن که به صورت متوالی در کنار و با فاصله های معین  از هم نصب شده اند که معمولا دارای سه نوع مختلف می باشند که در حالت خروج تگ های ضد سرقت از میان و نزدیک آنها شروع به هشدار و آلارم می دهد ولی این موضوع را باید رعایت کنیم که کلیه اجناس موجود در مغازه به آنها تگ ضد سرقت یا لیبل ضد سرقت به صورت صحیح بر روی اجناس نصب شده باشد و بعد احتیاج به جدا کننده برای جدا کردن تگ های ضد سرقت می باشد در هنگام فروش اجناس و در صورت استفاده از لیبل ، خنثی کننده برای خنثی کردن لیبل ها مورد نیاز می باشد .

از انواع دزدگیر ها یکی از موثر ترین دزدگیر ها گیت ضد سرقت فروشگاهی می باشد با توجه به آمار ها و تحقیقات انجام شده دزدگیر فروشگاهی از 75 الی 97 درصد باعث کاهش سرقت از فروشگاه ها از انواع مختلف می شود در بعضی فروشگاه ها به علت نوع اجناس خطایی آن نزدیک به صفر می باشد در بعضی دیگر به علت نوع جنس و کالا کمی دارای خطا می باشد .

یکی از حسن های منحصر بفرد دزدگیر فروشگاهی این است که خیلی از صنف ها می توان از آن استفاده کرد و این نشان دهنده مفید و کاربردی بودن این دستگاه برای استفاده کنند گان ان می باشد . مثلا برای کتابخانه عمومی استفاده می شود با لیبل های چند باره یا برای کتاب فروشی با لیبل های معمولی کار برد دارد و یا برای لباس فروشی ها با استفاده از تگ های ضد سرقت کارایی دارد یا در هاپیر مارکت ها و یا سوپر مارکت های بزرگ با استفاده از لیبل مخصوص  استفاده می شودو یا قابل استفاده بودن در کیف و کفش با استفاده از لنیارد و تگ ضد سرقت و یا استفاده در خوابگاه ها و هتل های برای جلوگیری از سرقت های وسایل عمومی و قابل استفاده در بسیاری از اقلام اجناس همه این دامنه پوشش از دزدگیر فروشگاهی نشان دهنده مفید بودن و کارایی بالاست گیت ضد سرقت فروشگاهی است  .

در ضمن  یکی از  حسن های دزدگیر فروشگاهی این است شما دقیقا در هنگام خروج جنس از فروشگاه متوجه می شوید حال  این اتفاق ممکن است سهوی باشد یا عمدی ، شما می توانید جلوی این اتفاق را گرفته و دلایل آن را کشف کنید ولی بعضی از تجهیزات حفاظتی طوری طراحی شده است که شما  بعد انجام  سرقت متوجه سرقت می شوید مانند دوربین مدار بسته و .. مورد دیگر اینکه افرادی که به قصد سرقت به فروشگاه شما می ایند با دیدن گیت ضد سرقت فروشگاهی معمولا این کار را انجام نمی دهند و سراغ مغازه دیگری می روند این نیز یکی دیگر از حسن های نصب دزدگیر فروشگاهی در محل کسب کار می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست