نکات مهم برای استفاده از گیت فروشگاهی

 • تعیین نوع گیت فروشگاهی

همانطور که می دانید به طور کلی 3 نوع گیت فروشگاهی یا دزدگیر فروشگاهی داریم،RF,AM,EM که مکانیسم هر کدام متفاوت است ولی در عملکرد تمامی آنها یک کار را انجام میدهند که اصولا گیت RF بیشترین متقاضی را دارد. البته این نکته فراموش نشود که تعیین نوع گیت را کارشناس فنی پیشنهاد میدهد،طبق معیارهای تخصصی و فنی محل نصب.

 • تعیین نوع برد استفاده شده در گیت فروشگاهی

برد استفاده شده در گیت فروشگاهی بسیار نکته مهمی می باشد،چون یکی از قطعات اصلی و قلب گیت شما است،توصیه میشود در انتخاب آن دقت فرمایید و در انتخاب آن هرگز به بحث مالی آن توجه نکنید چون قلب سیستم امنیتی شما را تشکیل می دهد. به طور کل شرکت BNB دو نوع برد ارائه می نماید که هر دو نوع آنها از کیفیت استاندارد و تست شده در بازار  برخوردار است. برد BNB و برد 3D،تفاوت آنها در دقت و حساسیت بیشتر است. (توجه داشته باشید که بردهای ارزان تر و چینی در بازار بسیار زیاد است که مسلما کار کرد بردهای معرفی شده را ندارند).

 • مشخص کردن عرض ورودی-خروجی فروشگاه (محل نصب گیت)

گیت های مختلف فواصل مختلفی برای پوشش دهی دارند،پس توجه داشته باشید که مکان نصب گیت فروشگاهی بسیار مهم است،چون به طور معمول بین 80 تا 160 و گاهی تا 180 سانتی متر گیت های دو آنتن پاسخگو می باشد و اگر بیشتر از این باشدطبق نظر کارشناسی باید از گیت های سه آنتن و یا گیت هایی که قابلیت اضافه نمودن آنتن را دارند استفاده نمود،پس عرض ورودی-خروجی فروشگاه یا مغازه در انتخاب گیت مهم است.

 • صرفه جویی در مصرف برق گیت فروشگاهی

در اغلب موارد گیت فروشگاهی و یا همان دزدگیر فروشگاهی پس از 16 ساعت کار یکنواخت دستگاه در حالت استندبای قرار می گیرد،پس برای صرفه جویی در مصرف برق سعی کنید در روزهای تعطیل گیت را جهت طول عمر دستگاه از برق بکشید.

 • شنیدن صدای آلارم گیت فروشگاهی

فروشگاه هایی که از لیبل برای محصولات خود استفاده می نمایند گاهی به صورت غیر عمد لیبل توسط متصدی صندوق غیر فعال نمی شود و در لحظه خروج مشتری،گیت شروع به کشیدن آلارم می نماید. پیشنهاد می کنیم خونسردی خود را حفظ نموده و از رفتار توهین آمیز با مشتری بپرهیزید و سعی کنید مشتری را به بهانه های دادن کارت تخفیف و یا کارت فروشگاه به داخل مغازا و یا فروشگاه کشانده و لیبل محصول را مجددا با دقت غیر فعال نمایید.اگر باز هم دستگاه شروع به کشیدن آلارم کرد از مشتری خواهش نمایید تا چند بار از گیت عبور نماید تا مطمئن شوید از لیبل یا تگ روی محصول نباشد.

 • فاصله میز متصدی فروش تا گیت فروشگاهی

تا جای ممکن میز متصدی فروش را تا گیت فاصله دهید،چون ممکن است اجناسی که مشتری انتخاب نموده که دارای تگ و یا لیبل می باشد،وقتی روی میز متصدی قرار می دهد جهت محاسبه اقلام دستگاه شروع به کشیدن آلارم نماید. همچنین در صورت نزدیک بودن میز متصدی فروش با گیت سعی نمایید تگ ها را در یک جا و در کشوی میز قرار ندهید،زیرا تگ ها در کنار هم ایجاد فرکانس قوی تر نموده و گیت این فرکانس را دریافت و شروع به کشیدن آلارم مینماید.

 • فاصله محصولات تاگیت فروشگاهی

سعی کنید در پشت و یا همان کنار ه های آنتن گیت جنسی قرار ندهید و حدالامکان فاصله محصولات تگ خورده و یا لیبل دار با گیت 2متر حفظ شود.

 • دقت و حساسیت گیت فروشگاهی تک آنتن و دو آنتن

دقت نمایید که حساسیت گیت فروشگاهی تک آنتن بیشتر از گیت فروشگاهی دو آنتن می باشد،پس در چیدمان اجناس و فاصله آنها با گیت و همچنین فاصله بین میز و گیت را نسبت به گیت دو آنتن دقت نمایید.

 • فاصله گیت تا سیم برق

سیم های برق ایجاد نویز نموده و باید حداقل نیم متر با گیت فروشگاهی فاصله داشته باشد،در غیر این صورت در عملکرد گیت فروشگاهی اختلال ایجاد می نماید.

 • دستکاری گیت فروشگاهی در هنگام روشن بودن

هرگز در هنگام روشن بودن گیت فروشگاهی سوکت آنتن و یا برد آن را دستکاری و یا خارخ نکنید،چون این امر باعث آسیب جدی به گیت میشود.(هرگز بدون هماهنگی شرکت به برد دست نزنید،زیرا در غیر این صورت دستگاه شما از گارانتی خارج میشود)

 • متصل کردن برق گیت فروشگاهی

سعی نمایید پریز برق دستگاه را در سه راهی که پریز برق دیگر وسایل برقی مانند کامپیوتر یا تجهیزات برقی باشد متصل نکنید زیزرا به شدت نویز پذیر بوده و عملکرد دستگاه را تحت الشعاع قرار میدهد.

 • دقت در جابجایی وسایل

مهمترین عامل قطع شدن و کار نکردن گیت فروشگاهی قطع ارتباط گیت با برق و یا بین دو آنتن می باشد که گاها در هنگام جابجا کردن وسایل سیم ارتباط گیت قطع شده و دیگر کار نمیکند،پس در هنگام تغییر دکوراسیون داخلی و جابجایی وسایل دقت فرمایید.

شرکت گیت فروشگاهی BNB با خدمات پس از فروش و با دارا بودن تکنسین های خبره و با تجربه توضیحات لازم و دقیق تر را در هنگام نصب گیت فروشگاهی به شما مشتریان متذکر می شوند و به دلیل وجود تجربه بالا کمترین خرابی و نارضایتی را بین مشتریان خود دارد و این امر باعث تمایز این شرکت با دیگر رقبای خود در بازار شده است.

همچنین شرکت BNB در ارائه مشاوره رایگان در خرید و یا فروش و یا حتی انتخاب نوع گیت در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد.

تلگرام

گوگل

بینگ

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

سلام وقتتون بخیر ،من سه سال پیش یک‌ دستگاه am ,برند سیگما خریدم، متاسفانه دو سه ماهی میشه‌که خود به خود چند آلارم میزنه باز قطع میشه، بدون اینگه تگی چیزی کنارش باشه، میخواستم بدونم مشکلش چیه ، ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ

  سلام، متاسفانه گیت های am تداخل فرکانس بالایی دارند که دلیل های مختلفی دارد ،برای مثال شاید در نزدیکی شما از دستگاهی با فرکانس مشابه شما استفاده میشود و یا کابل برق فشار قوی در نزدیکی گیت وجود دارد که باید بررسی شود، شما میتوانید برای گرفتن خدمات ویا مشاوره باما تماس بگیرید.

  پاسخ

  با سلام، متاسفانه گیت های am تداخل فرکانسی بالایی دارند که میتواند دلایل مختلفی داشته باشد ، مثلا امکان دارد در نزدیکی شما شخصی از سیستمی با فرکانس گیت شما استفاده کند و یا کابل برق فشار قوی از کنار گیت شما عبور کرده باشد که باید کارشناسی شود. شما میتوانید برای گرفتن خدمات و مشاوه باما تماسپ بگیرید.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست