راههای کاهش سرقت از فروشگاه

روش و کارهای است که در کنار دوربین مدار بسته و نصب گیت ضد سرقت یا دزدگیر فروشگاهی باعث این خواهد شد که امارسرقت بسیار پایین بیاید که در ادامه مقاله به بعضی از این موارد اشاره می کنیم .

 

1-ارتباط کلامی و چشمی با مشتریان : بسیاری کسانی که برای سرقت به فروشگاه شما می ایند بیشتر تمایل دارند که زیاد جلوی چشم نباشند و دیده نشوند ، شما به فروشندگان خود یاد دهید که مودبانه با همه مشتریان ارتباط چشمی و کلامی  برقرار کنند که هم باعث برهم زدن تمرکز آنها برای سرقت می شوند و دوم اگر این فرد برای خرید آمده باشد از برخورد مودبانه و خوب پرسنل شما خوشش می آید و باعث می شود از شما خرید کنند و یا مشتری ثابت شما شود .

2-منظم کردن و ثابت کردن قفسه ها : همه قفسه و رگال های خود را منظم بچینید اولا  زیرا سرقت از جای منظم سختتر از جای به هم ریخته می باشد و دوم اینکه در صورت منظم بودن قفسه ها شما فورا متوجه  سرقت میشوید و ان را زودتر پیگیری می کنید .

3ایجاد کردن یک کد مخفی با کارکنان خود : داشتن یک کد مخفی برای کارکنان برای استفاده از زمانی که به کسی مشکوک هستید .که گفتن این کد باعث می شود که پرسنل بیشتر به ان فرد مشکوک توجه کنند و آن فرد متوجه این موضوع بشود و احتمال سرقت آن فرد را به حداقل برسانند .

4- روشنایی مناسب فروشگاه : اطمینان پیدا کنید که گوشه تاریک و یا مناطق نسبتا تاریک در فروشگاه و مغازه خود ندارید همیشه به سوختگی و خرابی لامپ ها اهمیت بدید چون معمولا سارقین فروشگاهی سرقت از نقاط تاریک و نیمه تاریک را بیستر  دوست دارند زیرا احتمال دیده شدن بسیار کمتر است  پس این نکته هم نکته مهمی است برای کاهش از سرقت و جلوگیری از آمار سرقت از فروشگاه .

5- کم نگه داشتن پول نقد در فروشگاه : همیشه سعی کنید از دستگاه پوز برای تسویه حساب از مشتریان استفاده کنید در صورتی که مجبور هستید پول نقد زیادی بگیرید سعی کنید پول ها را در جای مطمئن دور از چشم مشتریان بگذارید چون جلو چشم بود پول باعث تحریک انها برای سرقت نشود .

6- در دید بودن مشتری و قفسه ها : قفسه و راهرو های اجناس را طوری طراحی کنید و اجرا کنید که فروشندگان و پرسنل شما وقتی در جای مشخص خود هستند به آنها دید داشته باشندیعنی سعی کنید هیچ جایی کوری و قابل دیدی در قفسه های خود نداشته باشید زیرا در دید بودن افراد باعث می شود که احتمال سرقت آنها را پایین تر بیاید و برعکس .

همه این موارد کمی موثر است ولی کارساز نیست استفاده از دوربین مدار بسته کمی مفید است و اساسی ترین و کاربردی وسیله ای که مانع سرقت و کاهش شدید آمار سرقت در فروشگاه می شود گیت ضد سرقت فروشگاهی و یا دزد گیر فروشگاهیمی باشد که بسیار کاربردی و مفید است و همین کارایی باعث شده است در بسیاری از صنف ها استفاده شود و آمار سرقت را از 72 الی 100 در صنف های مختلف کاهش دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست