همان طور که بیشتر اختراعات بشری در طی سالها مسیر پیشرفت خود را به دلیل پیشرفت تکنولوژی طی می کند مانند علم پزشکی ، صنعت خودرو ، کامپیوترها و …… صنعت دزدگیر هم از این قاعده مستثنی نیست همان طور که سارقان از روش های جدید استفاده می کنند و نو آوری در کار های خود دارند و حتی از فن آوری های پیشرفته استفاده می کنند صنعت انواع دزدگیرها و  قفل های هوشمند هم پیشرفت سریعی داشته است تا نقاط ضعف خود را پوشش دهند و نقاط اسیب پذیر خود را برطرف کنند و حتی به نقاط قوت خود تبدیل کنند .

یکی از زیرشاخه های صنعت دزدگیر که پیشرفت بسیاری داشته ، دزدگیر فروشگاهی یا گیت فروشگاهی می باشد که با استقبال صنف های مختلف، بسیار پیشرفت سریعی داشته  و  همیچنین تنوع وسیعی پیدا کرده است که بخشی از پیشرفت بابت ساپورته صنف و شاخه های جدید می باشد بخشی از پیشرفت بابت پوشش معایب و عیبها قدیم است به طور مثال گیت ضد فروشگاهی سابق معمولا نسبت به سرعت بالا و حرکت افقی تگ لباس یا ضد سرقت حساس بودن و به صورت عالی آن را پوشش نمی دادند ولی در نسل جدید گیت ضد سرقت این معایب کاملا مرتفع شده است برخی نو آوری ها بابت نوآوری های جدید است مثلا به وجود امدن سیستم RFID که بسیار کارآمد می باشد و باعث می شود به انبار ها بزرگ و مغازه های بزرگ کمک کنند و بسیاری از مشکلات آنها را برطرف کنند یا بخشی دیگر از نوع آوری ها مربوط به زیبایی و شیکل شدن گیت های فروشگاهی می باشد از استفاده از شیشه های نشکن در گیت ها و استفاده از مواد سبک و زیبا باعث شده که گیت فروشگاهیاز آن ظاهر سرد ،  بی روحی و زمخت در بیاید و باعث همگون شدن با محیط مغازه و حتی زیبا کردن محیط فروشگاه و مغازه شود گیت های با سفارش مشتری با رنگ ، شکل یا اندازه مشتری همه انها با پیشرفت تکنولوژی می تواند انجام شود که این همان راحتی و آسایشی است که مدیون پیشرفت و رشد علم و دانش هستیم .

یکی دیگر از ملزومات گیت فروشگاهی که در این چند سال بسیار تغییر و تحول داشته و بسیار بهتر و سبک تر و کارا تر شده است تگ ضد سرقت یا تگ لباس است در اوایل که گیت های لباس امده بودن تگ های لباس بسیار بزرگ بودند و سنگین زیرا گیت های ضد سرقت نسبتا ضعبف بودند برای اینکه این ضعف جبران شود تگ ها بزرگ بودند که خطایی کمتری داشته باشند مانند تگ های گلفی بزرگ و تگ های شل بزرگ و … که این گونه تگ ها به دلیل سنگینی بیش از حد در لباس های با بافت ظریف باعث اویزان شدن می شد و در لباسهای کوچک مانند لباس نوزاد و کودک باعث زشتی لباس می شد و به همین خاطر نیاز به تگ های کوچک احساس می شد نسل تگها متوسط امدند با قویتر شدن دستگاه ها ضد سرقت تگ های ضد سرقت متوسط امدند که خوب و با دقت بودند  خطایی بسیار کمی داشتند و به همان صورت تگهای مینی  و چهار گوش هم امدند تگ ها بسیار کوچکتر از نسل های اول تگ ضد سرقت و سبک تر که برای روسری فروشی ها و لباسهای نوزاد بسیار مورد استقبال قرار گرفت  بعد تگ های که شکل های خاص خود را دارند برای زیبایی و سلیقه های خاص مانند عروسکی و  . .. . بعد آن تگ های خاص امدند مانند تگ عینک ، تگ جواهرات و انواع لیبل ها که کار کرد متفاوت و خاصی دارند به صورت مربع ، مستطیل و دایره و . . .

در حال حاضر این چرخه  نواوری تگ همه روزه در حال کامل تر شدن می باشد تولید تگ های خود آلارم وقتی بیرون می روند خودش هم آلارم می زند تگ های عنکبوتی که جنس مورد نظر را مانند یک عنکبوت در آغوش می گیرد و یا به تازگی تگهای تولید شده است که سوزن ندارد دو طرف تگ با قدرت میدان مغناطیسی به هم چسبیده می شود و دیگر سوزنی برای قفل شدن وجود ندارد و با قدرت مغناطیسی به هم می چسبند و تگ باز کن های خاص خود را دارند  .

چرخه تگ و گیت فروشگاهی هر روز و هر لحظه در حال کامل شدن می باشد ممکن است در آینده نزدیک خبر های دیگر از به وجود امدن نسل جدید گیت ضد سرقت یا انواع تگ های فروشگاهی بشنویم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست