دزدگیرها و گیت ها

امروزه با توجه به در دسترس بودن لباس ها در سطح کشور برای مشتریان، حفاظت از ان ها امری بسیار ضروری است مشکل اصلی هنگامی پیش می آید که اجناس فروشگاه کوچک ، فلزی و یا با بسته بندی رسانا باشند ، زیرا چسباندن دزدگیر بر روی این اجناس کار بسیار دشواری است ، اما موضوع پایین آمدن میزان سرقت در فروشگاه ها موضوع قابل چشم پوشی نیست ، بنابراین صاحبان فروشگاه تحت هر شرایط به سیستم های گیت فروشگاهی و دزدگیر نیاز دارند .

دزدگیر لباس یا همون تگ های لباس وسیله ای است که برای جلوگیری از سرقت لباس ها در فروشگاه ها، تگ ها را بر روی خود لباس که بصورت عملکرد آهنربایی هستند می چسبانند که برای جدا کردن دزدگیر ها یا همان تگ ها از وسیله ای به نام تگ باز کن استفاده می شود. این وسیله به خوبی میتونه از لباس ها و اجناس شما در برابر افراد سودجو محافظت کند این تگ ها یا همون دزدگیر ها به صورت برچسب ها یا لیبل ها نیز میتونه به تگ قیمت های لباس نیز متصل شود که در این صورت هزینه کمتری برای فروشگاه ها دارد بعد از خرید و وصل کردن این تگ ها به لباس و اجناس حال نوبت به استفاده از دزدگیر های جلوی درب فروشگاه میشود که اصطلاح تخصصی این دزدگیر ها همان گیت ها هستند این گیت ها در جلوی درب فروشگاه نصب شده و با خروج هر یک از این برچسب ها  یا تگ ها صدای آژیر به صدا در می آید.

برخی ازموارد استفاده

به عنوان مثال یکی از کاربرد های این دستگاه ها در کتابخانه ها است؛ با چسباندن یک لیبل درون کتاب نمیتوان آن را از کتابخانه خارج کرد. سیستم ضد سرقت در کتابخانه برای کشف سرقت کتاب‌های کتابخانه با استفاده از مفهوم میدان مغناطیسی است که شامل یک لیبل مغناطیسی در هر کتاب است. سیستم تشخیص سرقت این کتاب‌ها شامل وسیله‌ای برای تشخیص لیبل های مغناطیسی در چنین کتاب‌هایی است. این سیستم شامل یک نوار فلزی است تا هر کتاب را ردیابی کند. برای این کار از مفهوم حسگرهای مغناطیسی در تشخیص میدان مربوط به اجسام مغناطیسی استفاده می شود.

محفظه و بدنه اصلی تگ ها از جنس پلاستیک می باشد که از سه قطعه تشکیل شده اند ، یک قطعه از آن محل قرارگیری سنسور الکتریکی و قفل مکانیکی می باشد  . قطعه دوم حالت در و یا سرپوشی برای قطعه اول و جهت پوشاندن سنسور و قفل می باشد که با کمک قطعه اول از آن ها محافظت می کند . قطعه سوم محل قرارگیری سوزن تگ فروشگاهی می باشد که باعث اتصال آن به کالا می باشد .  هنگام خرید تگ ها باید به مرغوبیت و مقاوت محفظه پلاستیکی تگ ها توجه نمود . زیرا تگ ها با کیفیت پایین بسیار شکننده بوده و به راحتی از روی کالا جدا می شود .

پس از انتخاب کالا توسط مشتری و مراجعه به صندوق برای پرداخت هزینه کالا (ها) ، فروشنده توسط دستگاه خاصی به نام جداساز ، تگ ها را از کالا جدا میسازد یا لیبل های چسبانده شده روی کالا ها را توسط دستگاهی به نام غیر فعال ساز لیبل که به خنثی ساز لیبل نیز معروف است غیر فعال و خنثی مینماید. بعد از جداسازی تگ ها توسط فروشنده و خنثی سازی لیبل های ضدسرقت در کنار صندوق فروش فروشگاه، خریدار میتواند بدون مشکل از بین گیت ها عبور کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست