تاثیر گیت فروشگاهی در کاهش سرقت

گیت دزدگیر فروشگاهی ، یکی از راه های موثر در جهت پیشگیری از سرقت در چند سال اخیر بوده است .اما سوال اصلی این است که استفاده از آن چقدر از سرقت جلوگیری می نماید ؟

نزدیک دو دهه است که سیستم های دزدگیر فروشگاهی یا گیت فروشگاهی ( گیت ضد سرقت فروشگاهی ) در فروشگاه های ایران حضور دارند .از اولین فروشگاه های پوشاک واقع در میدان هفت تیر تهران که این دستگاه ها را به نام دزدگیر لباس می شناختند تا امروزه که در بیشتر فروشگاه های هایپر مارکت ، کتاب فروشی ، پوشاک و لوازم تزیینی و غیره به کار می روند .

با توجه به تجربه ده ساله ما در راه اندازی این سیستم ها در فروشگاه های مختلف ، همیشه برای صاحبان فروشگاه ها و مدیران آن این سوال مطرح بود که این سیستم ها ( گیت دزدگیر فروشگاهی ) تا چه میزان عملکرد موثری در کاهش سرقت از فروشگاه ها دارد ؟

تاثیر گیت فروشگاهی در کاهش سرقت

برآورد اولیه مشکل سرقت

قبل از اینکه شما ناچار به استفاده از گیت دزدگیر فروشگاهی بشوید ، پرسش این است که مشکل سرقت از فروشگاه شما تا چه حدی جدی است ؟ یعنی باید حدود میزان خسارتی که در سال به سبب سرقت فروشگاهی متحمل می شود را بدانید .این رقم خسارت در برآورد ارزندگی سیستم گیت فروشگاهی و تگ های امنیتی آن و هزینه ای که برای آن قائل می شوید تاثیر دارد .

ارزش کالاهای سرقتی ، سود آنها ، وجهه فروشگاه شما و هزینه ی کلی خسارت ناشی از سرقت در فروشگاه شما معادل با هزینه ای است که برای سیستم دزدگیر فروشگاهی خود می پردازید تا این هزینه در یک مدت مشخص با جلوگیری از نشتی مالی ناشی از سرقت هزینه این سیستم مستهلک شود .

گیت دزدگیر فروشگاهی یک وسیله الکترونیکی ساخت بشر است و نه بیشتر !

مانند هر وسیله بشری گیت دزدگیر فروشگاهی نقاط ضعف و قوت خود را دارد . علاوه بر آن نحوه مدیریت استفاده از آن نیز در راندمان و بهره وری این دستگاه کاملا موثر است .با توجه به نحوه مدیریت شما ، نوع شغلتان ، مشخصات و موقعیت فروشگاه ، شما باید سطح انتظار معقولی از عملکرد و کارایی دستگاه خود داشته باشید .

انواع گیت فروشگاهی برای کتاب درفروشگاه های انتشاراتی ها

مدیریت استفاده شما بر عملکرد دستگاه گیت دزدگیر فروشگاهی اثر دارد

شما اگر حتی بهترین انتخاب را داشته باشید .اگر نتوانید از دستگاه خود به خوبی کار بکشید ، از مزایای آن بهره مند نخواهید شد .مدیریت استفاده از دستگاه و نحوه استفاده از آن ، نحوه دسته بندی کالاها و نحوه تگ زدن بر آنها بخش بزرگی از کارایی گیت فروشگاهی را شامل خواهد شد .

نکات مدیریتی زیر مهم هستند :

• ارزش لیبل امنیتی (یک بار مصرف ) و سود و ارزش کالایی که این لیبل بر آن الصاق می شود باید ارزنده باشد .اگر برخی کالاها برای چسباندن لیبل صرفه ندارند باید به قفسه ای هدایت شوند که تحت مراقبت باشند .

• اگر برخی کالاها ارزش بالایی دارد ولی قابلیت تگ زدن ندارد باید به قفسه هایی بروند که کمتر در دسترس عموم باشند و شما یا کارمندان فروش نظارت بیشتری بر آن داشته باشید .

 

به این سایت سر بزنید :

  • شما در خوابگاه یار میتوانید بهترین خوابگاه ها رو در سراسر ایران با شرایط محیطی و شغلی مختلف مشاهده کنید و با توجه به شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

• این کالاها باید با نحوه چیدمان مناسب تر ، نظارت تصویری اختصاصی توسط دوربین مداربسته و کنترل کارکنان تحت مراقبت باشند .

• نقاط کور فروشگاه را تا حد امکان کاهش دهید و یا از بین ببرید .کالایی که تگ دزدگیر هم دارد اگر برای سارق حاشیه امن زمانی و فرصت مخفی کاری زیادی وجود داشته باشد ، به هر حال توسط سارق حرفه ای با غیر فعال کردن تگ مواجه خواهد شد .

گیت فروشگاهی کارکرده

راندمان این سیستم ها چقدر است ؟

بدست آوردن یک عدد مشخص برای راندمان این دستگاه ها همیشه چالش برانگیز بوده است . ولی شرکت های بزرگ سازنده دستگاه های دزدگیر ضد سرقت با برآوردهایی که داشته اند از راندمان هشتاد درصد تا نود درصد برای این سیستم ها سخن می گویند .این راندمان برای یک سیستم امنیتی عدد کاملا معقولی به حساب می آید . عوامل زیر از علل کاهش این راندمان هستند :

• کالیبره نبودن و تنظیم نبودن دستگاه ( به دلیل ماهیت فرستنده و گیرنده بودن دستگاه ممکن است بر اثر عوامل گوناگون از تنظیم اولیه خارج شوند)
• نویز شدید محیطی که سبب آلارم کاذب و یا اصطلاحا خفگی دستگاه شود .
• الصاق تگ بر روی کالای نامناسب ( سطوح فلزی )
• عدم توانایی در جلوگیری از سرقت توسط عوامل فروشگاه علیرغم آلارم دستگاه ( فرار کردن سارق همراه با کالا )
• خاموش بودن دستگاه به هر علت
• نامناسب بودن میزان صدای آلارم نسبت به محیط فروشگاه
• عبور کالا از دستگاه در نقاط کور ( کاملا برروی کف زمین و یا فضای بالای گیت فروشگاهی ، هر دو حالت بدلیل عدم توجه مناسب کارکنان به این وضعیت غیر عادی رخ می دهد ).

 

گیت فروشگاهی کارکرده

گیت فروشگاهی و دزدگیرفروشگاهی

شرکت گیت فروشگاهی BNB  وارد کننده و تولید کننده انواع گیت فروشگاهی و یا دزدگیر فروشگاهی می باشد.

با مشاورین با تجربه و با کادری مجرب در خدمت شما دوستان گرامی جهت مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست