برای پیشگیری از سرقت منازل چه کنیم ؟

شاید بار‌ها به اینکه چه اقداماتی را انجام بدهیم تا با پیشگیری از سرقت، خانه خود را با خیالی راحت ترک و به بیرون از آن برویم، فکر کرده ایم.

اولین موضوع این است که تا حد امکان منزل خود را خالی نگذاریم و در صورت انجام سفر موضوع را به همسایگان مورد اعتماد و یا بستگانی که امین ما هستند، در میان گذاشته تا در زمانی که در منزل حضورنداریم به آن سرکشی کرده و موارد را بررسی کنند تا مورد هجوم سارقان قرار نگیرد. کانال کولر، نورگیر و پاسیو از نقاطی هستند که سارقان برای ورود به منازل برای آن نقشه‌های شوم خود را طراحی می‌کنند و از این طریق سعی در وارد شدن به منازل هستند، برای ایمن سازی این نقاط باید با نصب نرده‌های آهنی که ورود به منازل را دشوار و غیر ممکن می‌کند، استفاده کرد.

بسیاری از سارقان پس از دستگیری در اعترافات خود اعلام می‌کنند که با شکستن توپی قفل درب‌ها به منازل وارد می‌شوند، لذا باید در زمان نصب قفل درب ورودی توپی قفل هم سطح درب باشد و اگراین کار میسر نشد باید میله‌ای بر روی توپی قفل‌ها نصب شود تا احتمال شکسته شدن توپی‌ها را کاهش دهد. سارقان با وسیله دیلم و یا ورق فلزی نازک از فاصله موجود میان درب و چهارچوب آن استفاده کرده و با انجام ترفند‌های خود اقدام به عقب کشیدن زبانه قفل درب‌ها می‌کنند، برای جلوگیری از این اقدام باید فضای خالی موجود را پر کرد و در ادامه از قفل‌های شب بند و ضد دیلم استفاده کرد.

۵ راهکار برای افزایش امنیت خانه

یکی دیگر از روش‌های ساده برای اینکه سارقی متوجه شود در منزل حضور دارید و جرعت ورود به منزلتان را نخواهد داشت، این است که از حضور شما در منزل مطمئن شود، برای این کار می‌توانید از یک رادیو و یا اینکه از لامپ‌های زمان دار استفاده کنید به نحوی که لامپ در روز خاموش و در شب روشن شود.

اگر محل تردد اطراف منازلتان تاریک است نسبت به تامین نور آن اقدام کنید تا اگر سارقی برای پرسه زنی و بررسی محل به سراغ منزلتان بیاید و ببیند که این محل از روشنایی بسیار بالایی برخوردار است از انجام سرقت در آن محیط صرف نظر خواهد کرد، در ضمن در صورت تامین روشنایی محیط بیرونی منازل کار برای رصد همسایگان و همچنین رویت افراد در مجاورت منازل نیز آسان خواهد شد.

 

به این سایت سر بزنید :

  • شما در خوابگاه یار میتوانید بهترین خوابگاه ها رو در سراسر ایران با شرایط محیطی و شغلی مختلف مشاهده کنید و با توجه به شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشید.  

 

به هیچ عنوان کلید درب واحد را بیرون از منزل جاساز نکنید، به عنوان مثال کلید‌ها را در گلدان، جا کفشی و …، نگذارید و به جای آن کلید‌ها را به همسایگان مورد اعتماد امانت دهید، اگر درب واحد مسکونی که در آن زندگی می کنید فاقد چشمی است، آن را به چشمی مجهز کنید تا نسبت به بیرون از واحد اشرافیت میدانی داشته باشید.

اگر فرزند کوچک و یا افراد کهنسال در منزل دارید که نیاز به مراقبت هستند برایشان پرستار به خدمت گرفتید، از افرادی بهره ببرید که مورد اعتماد و صالح باشند و پای هر فرد غریبه‌ای که از آن‌ها شناخت ندارید را به منازلتان باز نکنید. همچنین در زمان استخدام خدمتکار از سالم و بودن وی از نظر رفتاری اطمینان حاصل کنید.

بسیاری از شهروندان متاسفانه از اموال با ارزش و گرانبها از قبیل طلا و جواهرات، ارز و اشیای قیمتی آنهم به تعداد قابل توجهی در منازل خود نگهداری می‌کنند، بهتر است که این اموال را در زمان انجام سفر نزد بانک و در صندوق امانات آن به امانت بگذارید.

زمانی که از منازل خود خارج می‌شوید امکان دارد خودرو‌هایی که سرنشینان آن افراد ناشناس هستند را مشاهده کنید، برای بررسی موضوع بهتر است تا ابتدا چند قدمی از محل سکونت خود تا آنجایی که افراد مورد نظر در رویت شما باشند دور شوید، سپس در صورت حضور افراد به مدت طولانی در محل، مراتب را به نیروی انتظامی اطلاع دهید تا با حضور پلیس در محل موضوع مورد بررسی انتظامی قرار بگیرد.

راهکارهایی برای کاهش دزدی از فروشگاه

اگر قصد انجام سفر چند روزه را دارید، اطلاعات این سفر را در اختیار افراد دیگر نگذارید چرا که ممکن از برخی از آن‌ها در صدد خالی شدن منزلتان باشند تا در یک موقعیت مناسب اقدام به سرقت از آن کنند، این نکته که افراد حسود و تنگ نظر در زندگی شما هستند را هرگز فراموش نکنید چرا که ممکن است از همین نقطه ضربه بخورید.

اگر خانه ویلایی بزرگ دارید و در حیاط آن درختان بسیار زیادی وجود دارد در وهله اول آن‌ها را هرس کنید و در ادامه هیچ نقطه تاریکی در آن باقی نگذارید، معمولا باغچه‌ها و زیر درختان محلی برای مخفی شدن سارقان است که افراد در فرصت مناسب از مخفیگاه خود خارج و برای انجام مقاصد شوم اقدام خواهند کرد؛ همچنین دور تا دور محیط منزلتان را حصارکشی کرده با نصب نرده و سیم‌هایی بر روی آن، محیط پیرامون خانه خود را ایمن سازی کنید.

برای ایمن سازی منازلتان از تجهیزات مطمئن از قبیل قفل‌های ضد برش و ضد اسید استفاده کنید، در منزل خود برای نگهداری از اموال با ارزش از گاوصندوق استفاده کنید و آن را در محلی مناسب و به دور از دسترس سارقان قرار دهید تا به راحتی قابل دسترس نباشد، همچنین از نصب دزدگیر، آژیر و یا استفاده از انواع بیمه‌ها برای جبران خسارات وارده به منازل خود پس از وقوع سرقت استفاده کنید.

این نکته را مد نظر قرار دهید که سارقان افرادی هستند که از هوش و استعداد خارق العاده‌ای بهره‌مند نیستند، از طرفی این افراد از راه‌ها و روش‌های پیچیده‌ای برای سرقت استفاده نمی‌کنند و بلعکس از سهل انگاری و سرسری گرفتن موضوع توسط شهروندان سوءاستفاده کرده و نسبت به سرقت از منازل نقشه‌های خود را اجرایی می‌کنند.

بسیاری از سارقان پس از دستگیریشان توسط پلیس از عدم رعایت مسائل امنیتی توسط شهروندان اعتراف کردند و دلیل موفقیت در سرقت‌های خود را بی خیالی ساکنان اعلام کردند.

با رعایت چند نکته ساده و پیشگیری از مسائل می‌توانیم راه را برای سرقت سارقان از منازل خود مسدود کنیم به شرطی که به نکات توجه کرده و بهانه‌ای به سارقان ندهیم.

 

گیت فروشگاهی و دزدگیرفروشگاهی

شرکت گیت فروشگاهی BNB  وارد کننده و تولید کننده انواع گیت فروشگاهی و یا دزدگیر فروشگاهی می باشد.

با مشاورین با تجربه و با کادری مجرب در خدمت شما دوستان گرامی جهت مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست