انواع گیت فروشگاهی

گیت های فروشگاهی یا دزدگیر پوشاک معمولا شامل سه نوع تکنولوژی می باشند که RF ، AM و EM می باشد .

که هرکدام از آنها عیب ها و مزیت های دارند که در این مقاله به گوشه ای از آنها اشاره می کنیم امیدوارم قابل استفاده برای عزیزانی که آن را مطالعه می کنند باشد.

یکی از متداول ترین گیت های فروشگاهی ،گیت فروشگاهی RF یا دزدگیر فروشگاهی RF می باشد که تکنولوژی آن برتشخیص با استفاده از فرکانس رادیویی می باشد که می توان گفت که ارزان ترین و کاربردی ترین تکنولوژی مربوط به گیت فروشگاهی یا دزدگیر فروشگاهی می باشد که بصورت جفت آنتن و یا تک آنتن می باشد که معمولا دارای سه فرکانس 4 ،8 و 10می باشد و اینکه بصورت بسیار محدود فرکانس 1.9 و 6 موجود می باشد که متداول ترین فرکانس 8.2 می باشد .

که در تک آنتن که معمولا در وسط و یا یک طرف درب ورودی نصب می شود برد RF هم بصورت فرستنده عمل می کند و هم به صورت گیرنده تک برد نصب شده در تک آنتن که پیچیدگی های خاص خود را دارا می باشد که قیمت آن کمی بالاتر از جفت آنتن می باشد آنتن RF می باشد .که شرکت بی ان بی معمولا به مشتریان خود توصیه می کند که از گیت های فروشگاهی یا دزدگیرهای پوشاک دو آنتن استفاده کنند زیرا هم دارای قیمت مناسب تری می باشد و هم دارای خطای کمتر دارد و نصب و راه  اندازی ان آسان تر هست. برای اطلاع از قیمت گیت فروشگاهی بر روی لینک کلیک کنید. در گیت هایدو آنتنه یکی وظیفه ارسال امواج را دارد و دیگری وظیفه گیرنده بودن را دارد که هرگاه یک تگ هم فرکانس از میان آنها عبور کند دستگاه به صورت خودکار بوق می زنند که معمولا بوق بر روی برد گیرنده وصل می باشد در این حالت هر دو آنتن یا گیت باید به برق متصل باشد چون در صورت قطع برق یکی از آنتن ها دستگاه کارکرد خود را از دست می دهد . انتن های RF توانایی  متصل شدن و وصل شدن به هم را دارند

که این قابلیت با عث می شود که در فروشگاه های که درب های ورودی زیادی دارند و مجبور هستند همه گیت ها هم فرکانس از این  قابلیت استفاده می کنیم که برروی هم اثر مخرب نگذارد و بصورت مناسب کار کند .

گیت های فروشگاهی یا دزدگیر فروشگاهی RF بسیار مناسب است برای پوشاک و کتاب فروشی چون تگ لباس بر روی پارچه و لیبل بر روی کاغذ عملکرد بسیار مناسبی دارد و تقریبا بدون خطایی دارد در صورتی که لیبل و یا تگ روی اجناسی با فویل آلومینومی یا فلزی ویا دستگاه های الکترونیکی مانند موبایل نصب شود کارکرد بسیار مناسبی ندارد و دارای خطا می باشد .

البته در سال اخیر برای گیت های فروشگاهی یا دزدگیر پوشاک برد های جدیدی آمده است که این بردها به دارای چند خروجی مربوط به آنتن می باشند( اصطلاحا چند لوپ یا چند بعدی به آنها می گویند) که نسبت به بردهای قدیم دارای عملکردبهتر نسبت به سرعت دارند و سعی شده خطاهای قبلی آنها که خدمتان عرض شد نسبت به وسایل الکتریکی و فلزات کمتر شود ولی این عیب هنوز صد در صد از بین نرفته است وهنوز یکیاز ایرادات گیت فروشگاهی RF می باشد .

با همه این تفاسیر که بالا خدمتتان عرض شد گیت فروشگاهی یا دزدگیر فروشگاهی که بر پایه تکنولوژی RF می باشد بسیار در دسترس ، ارزان تر و مقرون به صرفه تر از دیگر گیت ها برای استفاده می باشد مخصوصا در صنف های پوشاک ،کتاب فروشی ، کیف و کفش فروشی و……. می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست